PAMIĘTAMY- POMAGAMY

W dniu 29.10.2021 r. z inicjatywy przewodniczącej Rady Rodziców Zespołu Szkół nr 2 im. Marszałka J. Piłsudskiego, harcerze wraz z opiekunami, rozpoczęli akcję ,,Pamiętamy- pomagamy”.

Akcja polegała na uporządkowaniu zapomnianych grobów na cmentarzu parafialnym w Brześciu Kujawskim.

Czuwaj!

 

 

 

 

 

DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

25 września 2021 roku gościliśmy u nas drużyny harcerskie ,,Kamykowe Orlęta” i ,,Iskry” z Lubrańca.

Okazją do spotkania było Święto Pieczonego Ziemniaka. Nasz wspólny czas wypełniły zabawy integracyjne i ruchowe. Oczywiście nie mogło zabraknąć ogniska.

Już nie możemy się doczekać następnego spotkania.

Czuwaj!

 

 

 

ZBIÓRKA !

Celem naszej dzisiejszej zbiórki było usystematyzowanie wiedzy na temat umundurowania harcerskiego. Nasi harcerze i harcerki doskonale poradzili sobie z zadaniami, jakie dla nich przygotowaliśmy.

Jesteśmy z Was dumni! Pamiętajcie, zwycięstwo, męstwo, doskonałość i słuszna droga obraną przez harcerza.

Czuwaj!!!

 

 

 

ZHP

W marcu 2020 r. złożyliśmy deklarację o przyjęcie do Hufca Powiatu Włocławskiego- Chorągiew Kujawsko – Pomorska. Nasza współpraca opierała się głównie na pozyskiwaniu środków na organizację harcówki i umundurowaniu harcerzy. Naszym działaniom wyszedł naprzeciw Burmistrz Brześcia Kujawskiego –  Pan Tomasz Chymkowski. We współpracy z Urzędem Gminy w Brześciu Kujawskim udało się pozyskać finanse na wyposażenie harcówki , pełne umundurowanie i wiele innych ważnych rzeczy, aby realizować nasze cele. Dzięki tej ogromnej pomocy, została powołana do życia 47 drużyna harcerska  ,,Brzeskie Wilczki”. W jej skład wchodzi  16 harcerzy oraz opiekunowie Aneta Gadziomska Wrzesińska, Katarzyna Woźniak i Marcin Pałczyński.

 

 

No to zaczynamy!!!

Nadszedł dzień, kiedy chcemy ogłosić ,,całemu światu”, że rozpoczynamy naszą przygodę z Związkiem Harcerstwa Polskiego. Możemy już się pochwalić, że tworzymy z naszymi podopiecznymi 47 drużynę harcerską ,,Brzeskie Wilczki”. Jesteśmy w trakcie kolejnych przygotowań. Kompletujemy mundury, chusty, uczestniczymy w szkoleniach. Wszystko z myślą o naszych harcerzach. Niestety obecna sytuacja w kraju nam nie sprzyja i znacznie utrudnia przyśpieszenie naszych działań. Na tę chwilę nie możemy się spotkać z naszą drużyną na prawdziwej zbiórce harcerskiej. Mimo przeciwności nie poddajemy się!!! Mamy nadzieję, że jesteśmy o krok od stabilizacji…Czekamy na Was!!!

Druhna Aneta, Druhna Kasia i Druh Marcin

CZUWAJ!!!