Strona główna Polonistyczne zmagania
« Strona główna »

Polonistyczne zmagania

Opublikowano: 24.2.2018

Dni 5-9 lutego  zostały przeznaczone na organizację  Tygodnia Języka Ojczystego. Uczniowie zmagali się z testami, zadaniami, rebusami sprawdzającymi znajomość treści lektur, technikę czytania ze zrozumieniem, znajomość ortografii i polskich przysłów. Wyniki zostaną ogłoszone po feriach.

W szkolnym etapie konkursu ortograficznego wyłoniliśmy zwycięzców, którzy będą reprezentowali naszą szkołę w SP nr 1. Klasa III- Jakub Rewers, klasa IV- Oliwia Sikorska, klasa V- Zuzanna Skierska, klasa VI- Julia Barańska, klasa VII- Oliwia Królik. Trzymamy kciuki.

Otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiej  Stypendiady Polonistycznej -w Konkursie Ortograficznym ,,Ortograf” I miejsce i złoty medal wywalczyła Julia Barańska z kl. VI, III miejsce i brązowy medal otrzymał Julian Marcyjaniak z kl. VI. Jakub Pawłowski z kl. VI  otrzymał wyróżnienie. Zabrakło 2 punktów do trzeciego miejsca. Gratulujemy. Konkursy zorganizowali i przeprowadzili uczniowie z Koła Polonistycznego- Julia Barańska, Sylwia Lis, Justyna Jezierska, Jakub Pawłowski, Adrian Klimczak. Nad całością czuwała V. Matusik.