Pomoc psychologiczno- pedagogiczna
Korzystanie z pomocy psychologiczno- pedagogicznej na terenie szkoły jest dobrowolne i nieodpłatne. Jest ona organizowana w oparciu o zalecenia poradni psychologiczno-pedagogicznej, poradni specjalistycznych oraz innych instytucji i organizacji działających na rzecz pomocy dzieciom i rodzinie, a także wynika z bieżących potrzeb. W szkole, pomoc ta jest udzielana w trakcie bieżącej pracy z uczniem w postaci:
- zajęć rozwijających uzdolnienia takich jak: kółko matematyczne, kółko polonistyczne, kółko ekologiczne zajęć z uczniem zdolnym w klasach młodszych (matematycznych, polonistycznych i przyrodniczych).
- zajęć rewalidacyjnych,
- zajęć dydaktyczno- wyrównawczych,
- zajęć specjalistycznych: korekcyjno- kompensacyjnych, logopedycznych, terapii SI.
Rodzice, uczniowie i nauczyciele mogą korzystać z pomocy psychologiczno- pedagogicznej w formie porad, konsultacji, warsztatów i szkoleń. Zespół ds. pomocy psychologiczno- pedagogicznej zajmuje się rozpoznawaniem i zaspokajaniem indywidualnych potrzeb rozwojowych i psychofizycznych uczniów oraz rozpoznawaniem indywidualnych możliwości edukacyjnych, wynikających w szczególności z :
- niepełnosprawności,
- zagrożenia niedostosowaniem społecznym,
- szczególnych uzdolnień,
- specyficznych trudności w uczeniu się,
- zaburzeń komunikacji językowej,
- choroby przewlekłej,
- sytuacji kryzysowych lub traumatycznych,
- niepowodzeń edukacyjnych,
- zaniedbań środowiskowych związanych z różnicami kulturowymi lub ze zmianą środowiska edukacyjnego, w tym związanych z wcześniejszym kształceniem za granicą.
Psycholog szkolny: Agnieszka Malinowska
Pedagog specjalny/pedagog szkolny/terapeuta pedagogiczny: Aleksandra Nowak
Logopeda/ terapeuta SI: Małgorzata Czynszak
Nauczyciele rewalidacji: Małgorzata Maciejewska, Małgorzata Czynszak, Katarzyna Stępczyńska, Agnieszka Czarniak, Katarzyna Woźniak i Aneta Gadziomska- Wrzesińska.